13 Şubat 2011 Pazar

UzakDoğu Filmleri 1

Heavenly Forest

Yıl: 2006
Ülke: Japonya

movie-ashiteru

Makoto Segawa  elinde fotoğraf makinası ile gezmeyi seven bir delikanlıdır ancak ufak bir alerji sorunu vardır ve bu sorunu gidermek için çocukluğundan beri bir krem kullanmaktadır, bu kremin kokusu da iğrenç olduğu için sürekli insanlardan uzak durmakta, kimseyle konuşmamaktadır..
Shizuru Satonaka  ise üniversiteye yeni başlamış, büyüme hormonu sorunları nedeniyle fizik olarak ufak tefek kalmış, pek arkadaşı olmayan bir kızdır.. Kendi kendine oldukça mutludur ve çeşitli hikayeler uydurarak hayatına renk katmaktadır..
Okulun ilk günü Shizuru yaya geçidinden karşıya geçmek ister ancak arabalar bir türlü durmamaktadır.. oradan geçmekte olan Makoto trafik lambalarının oradan geçmesini söyler, bu şekilde ilk diyalog gerçekleşir, daha sonra Shizuru her fırsatta Makoto'nun karşısına çıkar, haliyle iki yalnız insan çok iyi arkadaş olurlar.. bu esnada Shizuru kendisinin yetersiz büyüme sorununun birgün düzeleceğini ve ileride çok güzel bir kız olacağını söyleyip durmaktadır, Makoto ise bu saatten sonra daha fazla değişmeyeceğini düşünmektedir ancak bunu kıza söylememeyi tercih eder..Lovers Concerto

Yıl: 2002
Ülke: Güney Kore

 


iki kadın ve bir erkek arasında yaşanan olaylardan oluşan biraz komik biraz duygusal biraz hüzünlü bir hikaye..Ji-hwan (esas oğlan) bir kafede garson olarak çalışmaktadır.. birgün Su-in (esas kız) ve Kyeong-hee (ikinci kız) kafeye müşteri olarak gelirler..
tabi Ji-hwan, Su-in'e ilk görüşte aşık olur ancak Kyeong-hee 'de Ji-hwan'a aşık olmuştur..
üç yakın arkadaş olurlar ve birlikte vakit geçirmeye başlarlar.When Romance Meets Destiny

Yıl: 2005
Ülke: Güney Koreİki kardeş vardır ve büyük olan yıllardır bir kızı çok sevmektedir
ancak bir türlü duygularını ifade edememektedir.Sırf bu yüzden hayatında birçok şeyi kaçırmıştır.. Küçük kardeş ise son derece patavatsız ve serseridir. Ayrıca yakışıklı da değildir ama çenesi sayesinde istediği kızı tavlayabilmektedir..Someone Special

Yıl: 2004
Ülke: Güney Kore
Aşk konusunda aradığını bulamamış ve üstelik yapılan testler sonucunda sadece 3 ay ömrü kaldığını öğrenmiştir.. Bu kötü haberle birlikte hayatına pek dikkat etmeden yaşamaya başlar çünkü öyle yada böyle ölecektir.Daha lise yıllarından beri platonik takılmaktadır ve bir türlü sevdiğine açılamamıŞ olan esas kızdır. Bir şekilde yolları kesişir ama esas oğlan aşktan başka herşeyi düşünmektedir, kız ise onun için elinden geleni yapmaya çalışmaktadır.. fakat hiçbirşey beklendiği gibi değildir.


Bus Stop

Yıl: 2002
Ülke: Güney KoreBaş karakterimiz özel bir okulda öğretmenlik yapmaktadır ancak sosyal hayatta pek aradığını bulamamıştır..Özellikle diğer yetişkinlerin boş muhabbetleri onu sıkmaktadır, bu nedenle pek kimseyle takılmamaktadır.. esas kızımız ise bu okulda bir öğrencidir fakat özel hayatında öğrencilikten fazlası vardır, yetişkinlerle takılmaktadır.. birgün bu öğretmenin derslerine girmeye başlar ve tabi zamanla öğretmeninden hoşlanmaya başlar.. aralarındaki sohbetler öğretmenin de hoşuna gider ve birlikte vakit geçirmeye başlarlar..

Close To You

Yıl:2005
Ülke: Güney Kore
Cho In-young (esas kadın) otuzlu yaşlarda bir öğretmendir ve yıllar geçmesine rağmen ilk aşkını unutamamıştır.. Lee-seok (esas oğlan) bu öğretmenin sınıfına yeni katılan bir öğrencidir ama hem ismi hem de görünüşü Cho In-young'ın ilk aşkına benzemektedir.. bu esnada Cho In-young başk a birisiyle birlikte yaşamasına rağmen bu öğrencisiyle yakından ilgilenmeye başlar..

Welcome To Dongmakgol

Yıl:2005
Ülke: Güney Kore
Herşey Güney Kore müttefiki bir Amerikan pilotu olan Yüzbaşı Neal Smith'in uçağının düşmesiyle başlar.. Kazadan yaralı kurtulan Neal; yüksek bir dağın zirvesinde Dongmakgol isimli, dış dünya ile iletişim içinde olmayan bir köyün halkı tarafından kurtarılır ve tedavi edilir.
Bu esnada Güney Kore ile Kuzey Kore'de savaşmaktadır.. Birliklerinden kaçan 2 Güney Kore askeri ormanda denk gelir ve kaybolmuş bir şekilde yürürken yolları bu köye düşer.. Diğer tarafta birlikleri pusuya düşürülerek ağır kayıplar verdikten sonra canlarını kurtarmak için dağlara çıkan üç Kuzey Kore askeri de bir şekilde bu köye ulaşır.. Bu köydekilerin ise tabiri caizse dünyadan haberi yoktur.. İki ordunun neferleri Dogmankgol 'da karşı karşıya gelir ve trajikomik olaylar başl
ar.

Tears For You

Yıl:2006
Ülke: Japonya
8 yaşındaki Yotaro annesiyle, 3-4yaşlarındaki Kaoru ise babasıyla yaşamaktadır.. Yotaro'nun annesi ile Kaoru'nun babası sevgilidir fakat birgün baba adayı sessizce ortadan kaybolur, yani hepsini terkeder gider, anne de amansız bir hastalığa yakalanır.. son nefesinde 8 yaşındaki oğlunun bir söz vermesini ister, ne olursa olsun üvey kız kardeşini korumasını ister..
O günden itibaren YOTARO sadece üvey kız kardeşi için yaşamaya başlar, belli bir yaşa kadar bunlara babanne bakar.. yeterince büyüdüğünü düşünen YOTARO para kazanmak için kente göçer ve sabah-akşam çalışır.. bir süre sonra kız kardeşi de liseyi okumak üzere kente gelir ve hikaye başlar..


Changing Partners

Yıl:2007
Ülke: Güney Koreİki evli ama mutsuz çift ve ortak bir arkadaş vardır.. bu ortada olan arkadaş yeni bir mekan açmış ve açılışa en yakın arkadaşlarını çağırmıştır.. bu vesileyle evli çiftler birbirleriyle tanışır.. her birinin yaptığı iş de farklıdır, kader yine devreye girer ve iş hayatında birisinin karısı diğerinin kocasıyla çalışmak durumunda kalır, aynı şey diğer ikisi için de sözkonusu olur, haliyle birlikte vakit geçirmeler yakınlaşmaya dönüşür, kendi aralarında görmedikleri ilgiyi bir yabancıda aramaya başlamak biraz da evlilik kurumunun monotonluğunu eleştiriyor gibi.

 


Re-Point

Yıl-2004
Ülke-Güney Kore
Vietnam savaşı bittikten sonra amerika ordusu geri çekilmşitir son kalan müfreze ise bir adada kayıp olmuştur aradan 2 hafta geçtikten sonra telsizlen yardım çagrısı yapılır onları bulmak için 1 takım asker yollarlar.Giden takımdan da haber gelmiyince adaya asker yollamayı keserler 3 hafta sonra telsizde yardım çagrısı yapılır son olarak 1 takım daha yollarlar ve oraya giden askerlere ne oldugunu araştırma yapmaları emrdilir ama adada çok garip olaylar olur .


The Beast And The Beauty

Yapım Yılı-2005
Ülke-Güney Kore
Choi Do-shik
bir animasyom firmasında seslendirmen olarak çalışır arabasına yanlışlıklan binen görme özürlü Tak Jun-ha do-shik zamnalan ona acımaya daha sonraysa aşık olur ve sevgili olur ama taki jun-ha gçz ameliyatı olana kadar gözlerini açınca ilk görmek istedigi kişi do-shik'tir ama çirkinliginden dolayı kızdan kaçar ve komedi başlar.


My little bridge

Yıl : 2004
Ülke : Güney KoreÇok yakın iki ailenin büyükbabaları geçmişte çocuklarını birbirleriyle evlendirmek için birbirlerine söz vermişlerdir. ikisinin de oğlu olduğu için bu söz bir sonraki nesle kalmıştır. Büyükbabalardan biri öldüğü için iş diğer büyükbabaya kalmıştır
kız ve çocuk arasında 5-6 yaş yaş farkı vardır ve bunlar küçüklüklerinden beri birbirlerine uyuz olmaktadırlar ama büyükbaba istediğini başarır ve iki genç mecbur kalıp evlenmeye razı olur ve evlenirler komedi bundan sonra başlar tabi eğlenceli ve güzel bir film, sıkılmadan geçireceğiniz 115 dk.


Naked Weapon

Ülke-Hong Kong
Yapım Yılı 2002Küçük yaştaki kızları kaçıran örgüt onları ıssız bir adaya götürüp orda kiralık katil eğitimi aldırılar.Sadece aralarından 1 tanesi tam olarak o adadan çıkıcaktır  ve intikam almak için geri döneceği günü beklemeye başlar.


29 February

Yıl-2006
Ülke-Güney Kore

FEBRUARY 29

 
Her 4 yılda bir 29 şubatta otobanda girişindeki gişlerinde işlenen cinayet için intikam almak için geri döner.Cinayete kurban giden ise azılı bir katildir.

 

 ...İng

Yıl :  2003
Ülke : Güney KoreMina babasını kaybetmiş, annesiyle yaşayan ve sıkça rahatsızlanan bir genç kızdır, sağ elindeki rahatsızlığı nedeniyle sürekli eldiven takarak elini gizleyen bu kız alt katlarındaki daireye taşınan Mina'dan bir kaç yaş büyük olan fotoğrafçı gençle tanışır ve güzel bir aşk başlar.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder