13 Şubat 2011 Pazar

UzakDoğu Filmleri 2

G.P. 506

Yıl : 2008
Ülke: Güney Kore


Korku ve Gerilmden hoslaniyorsaniz eger 2008 kore yapimi The Guard Post & GP506 filmini izlemenizi tavsiye ediyorum. Konusu: 506 denen koruma bolgesinde tuhaf bir olay yasanir ve bir manga askeri manganin hepsini katleder tabi  bir kisi haric.Her bir ceset parcalara ayrilmis yada kafasi kopartilmistir. Tek canli kalan ise komadadir ve olay gizemini korumaktadir.Olay yerine askeri bir müfettiş (chun ho jin) gorevlendirilir. Olay yerine gelen müfettis bunun hicte normal bir olay olmadigini anlar ve askerlere bulasan virusun onlarin aci cekmeyen ve saldirgan birer zombi gibi dönüşümlerinin sebebini arastirmaya baslar.Ve sonra ....iyi seyirler.

Red Cliff Part 1

Yıl : 2008
Ülke : Çin


Asyanin bugüne kadar cekmis oldugu en büyük bütçeli film (80 milyon dolar) olan 2008 yapimi Action ve Drama tarzindaki RED CLIFF adli filmin yonetmeni ise uzak dogunun aksiyon filmlerinin usta yonetmeni JOHN WOO . Belki ismini duymak isteyeceginiz bir yönetmen.Oyuncular : Kaneshiro Takeshi,Chen Chang,Yong Hou,Tony Leung ve Chiu Wai. Filmin Konusu ise :Cin edebiyat klasiklerinden olan Romance Of The There Kingdoms tan uyarlanan film M.S 208 yilnda Han hanedanin son doneminde geciyor ve Çin'deki Üç Krallık döneminin baslamasına yol acan savaslar anlatiliyor.Herkese iyi seyirler.
Shamo

Yıl : 2008
Ülke : Hong Kong
http://2.bp.blogspot.com/_izjL6Z1-K2c/SJRqmUEy_ZI/AAAAAAAAAhM/ue722-EDR4w/s400/Shamo_DVD.JPG

Hong Kong 2008 yapimi aksiyon filmi olan SHAMO nun yonetmeni Pou Soi Cheaing. Konusu ise : Basarili bir lise ögrencisi olan Ryo anne ve babasini öldurmekten genç yaşta hapse atılır ve diger mahkumlar tarafindan iskence gormeye baslayinca Başbakana suikast düzenlemekten dolayı hapse atılan Kenji Kurakawa dan dövüs sanatı dersleri alır. 2 yıl sonra serbest bırakılan Ryo dövüş sanatındaki yetenegi ile mafyanin ilgisini ceker ve dövüşlere katılmasi teklif edilir.Bunun üzerine kendini kücümseyenlerden ve onurunu kazanmak icin acımasız ve vahsi dünyaya girmeye karar verir.Herkese iyi seyirler

Innocent Steps
Yıl : 2005
Ülke : Güney Kore

http://studentweb.randolphcollege.edu/clubasia/innocent%20steps%20cover.jpg

Çinden dans öğrenmek için herşeyiyle koreye giderek dans öğrenmeye karar verir..esas oğlanımız korede en ünlü dansçıdır ama düşmanı partnerinı çalar ve sıradan yaşayan biridir. Koreye dans öğrenmeye gelen kızımız la büyük yarışmaya katılmaya çalışırlar.

Virgin Snow

Yıl : 2007
Ülke : Japonya - Güney KoreMin, profesör babasıyla birlikte Japonya'ya taşınır. Bir gün yerel bir tapınakta masum gözlü güzel bir Japon kızla tanışır. İsmi Nanae'dir ve gelecek vaadeden bir ressamdır. Min ilk görüşte Nanae'ye aşık olur ve çok geçmeden Nane'nin de, kendisinin transfer edildiği Japonya'daki okulda okuduğunu öğrenir. Böylece arkadaş olurlar aralarındaki dil farklılığına ve kültürel farklılıklara rağmen çok güçlü bir ilişkileri olur. Min'in Kore'deki ninesi aniden hastalanınca, Min Nanae'ye öceden haber veremeden acilen Kore'ye dönmek zorunda kalır. Ninesi eski sağlığına kavuşur kavuşmaz Min, yeniden Nanae'yle brilikte olmak içim vakit kaybetmeden Japonya'ya döner. Fakat Nanae'yi hiçbir yerde bulamaz. Nanae acaba ona karşı beslediği samimi duyguları henüz kavramamış mıdır? Nanae bir haber bile bırakmadan neden ortadan kaybolmuştur? Virgin Snow bir Japonya ve Güney Kore ortak yapımıdır.

Nobody Knows

Yıl: 2004
Ülke: JaponyaDaha 13 yaşlarında küçük kardeşlerinin sorumluluğunu taşıyan bir çocuğun hikayesidir.
Baba aileyi bırakmış gider, anne ise tamamen sorumsuz, yeni bir sevgili buluyor, çocuklara biraz para bırakıp gidiyor sevgilisinin evine taşınıyor.. 13 yaşlarındaki AKIRA kardeşlerinden ayrı düşmemek için resmi kurumlara başvurmak yerine onlara bakmaya çalışıyor..Her yeni birgün yeni problemleri de beraberinde getiriyor, AKIRA dürüstlüğünden ve gururundan asla vazgeçmiyor..


Attack the Gas Station

Ülke: Güney Kore
Yıl: 1999
Sistem dışına itilmiş 4 genç çok iyi arkadaştır ve birgün bir benzin istasyonunu soymaya karar verirler.. Benzin istasyonunu işleten müdür ise son derece pintidir ve elemanlarına kötü davranmaktadır.. Hikayenin kahramanı olan gençler benzin istasyonuna geldiklerinde kasada yeterince para olmadığını görürler ve ne yapacaklarını bilemezler.. Tamamen plansız programsız birşekilde olayları akışına bırakırlar ve çalışanları rehin alıp benzin istasyonunu gece boyunca işletmeye karar verirler, tabi bu esnada her birinin geçmişine giden flashbacklerle gençlerin nasıl bu duruma düştüklerini de öğreniyorsunuz..Komedi tar film arıyorsanız izlemenizi tavsiye ederim..İyi seyirler.

Closed Note

Ülke: JAPONYA
Yıl: 2007
Kae Horii (esas kız) şehre yeni taşınmıştır, yeni dairesinde önceki kiracının unuttuğu bir günlük bulur. Bu günlüğü okudukça 2 kişinin yaşadığı büyük bir aşka tanık olur. Bu esnada Kae Horii kendi hayatını yaşarken de Ryu Ishitobi (esas oğlan) ile tanışır, ve onunla günlükteki gibi bir aşk yaşamak niyetindedir. Ancak Ryu bu duruma pek yanaşmamaktadır, bu da Kae Horii'nin biraz daha detaya inmesini ve bazı gerçekleri bulmasını sağlayacaktır..
Sunny
Yıl- 2008
Ülke - Kuzey Kore
Su-Ae askerde olan kocası birgün kavga eder komutanı ise ya hapis
yada vietnam der kocasından haber alabilmaek için vietnama kaçaka
yoldan gitmek isteyen Su-Ae seul'da Kim Jeong-man ile karşılaşır ve vietnama
müzisyen olarak gitmek için başvururlar
.

May 18

Yılı - 2007
Ülke - K.Kore
Güneşli bir Mayıs öğleni; taksiciler, öğrenciler ve bebeklerini taşıyan kadınlar, binlercesi eyalet merkezindeki ofis binasının önünde toplandı. Günlerdir gökyüzünden yağan paraşütçüler, ayrılmak üzere olduklarının haberlerinin yaydığı gibi, caddeye sıralandılar ve insanları kutlamanın coşkusuyla doldurdular. Kalabalık beklenti içindeyken, ulusal marş hoparlörlerden çalmaya başladı. Ardından, bir ateş patlaması tüm öğleni parçaladı.
Sivil katliamın kurtulanları şimdi sevgili marşlarının onların özgürlüklerinin işareti değil, askeri yönetimin ateş emrinden başka bir şey olmadığını anlatıyorlar ve birlikler öldürmeden geri çekilmedikleri bu caddeye duvar örüyorlar.


Not : Yazı Alıntıdır (kore-fans)

Mad Detective

Yılı - 2007
Ülke - Honk KongLau Ching Wan insanların kişiliklerini görerek ün salmış dediktiftir polislikten uzaklaştırlan Ching Wan eski yardımcısı kayıp olan bir polis araştırması için yardım ister.Takip ettikleri Lee Kwok Lun 6 kişiliği vardır ve işleri baya bi zordur.
She's On Duty

Yılı - 2005
Ülke - Kuzey Kore
Chun Jae-in narkotikte çalışan dedektiftir ilk baskınında liseli kıyafeti giyer ve baskını başarı ile tamamlar.No-young un babası ünlü uyuşturucu kaçakçısdır lisede okuyan No-young ağzından babasının nerde saklandığını öğrenmek için Chun Jae-in görevlindirilir yaşı itibariylen okulda baya gülünç enstanteler çıkar.

The Good The Bad The Weird

Yılı - 2008
Ülke - Kuzey Kore
1930'ların kaos içindeki dünyasında Kuzeydoğu Asya'da, Kore Yarımadası
Japon Emperyalistlerinin eline düşmüştü pek çok Koreli Çinle ülkelerini ayıran Mançurya'ya, atlarla dolu uçsuz bucaksız otlaklara ve vahşi topraklara kaçmıştı, ve bu acımasız yerde hayatta kalabilmek için bazıları kaçınılmaz olarak atlı haydutlara dönüşmüştü. Bir hırsız olan UTae-gu (Tuhaf) bir Japon subay trenini soymaya kalkışır, ancak işler karışır ve Japonlarla silahlı çatışmaya girer. Kurşun yağmurunun ortasında Qing Hanedanının Mançurya'da bir yere gömdüğü hazinenin yerini gösteren esrarengiz bir haritayı ele geçirir. Ancak soğukkanlı bir tetikçi olan Chang-yi de (Kötü) haritayı aramaktadır. 

Tae-gu sadece Japonlarla değil, aynı anda trene saldırmış olan Chang-yi ve adamlarıyla da savaşmak zorunda kalır. Mücadelenin sonunda, sanki gökten inmişcesine gizemli bir adam ansızın kurşun sağanağına dalar ve göz alıcı bir tabanca gösterisiyle Tae-gu'yu kurtarır.
Savaştan sağ çıkan Tae-gu hayatını kurtaran bu yabancıya teşekkür ederken onun ödül için kendisinin peşine düşmüş ödül avcısı Do-won (İyi) olduğunu bilmemektedir. Ve bu üç adam Do-won (İyi), Chang-yi (Kötü) ve Tae-gu (Tuhaf) çok geçmeden uğruna savaştıkları bu haritanın Koreli direnişçileri, Çinli, Rus, Koreli dağ haydutlarını ve Japon ordusunu da bir mıknatıs gibi çektiğini keşfedeceklerdir ve kaçınılmaz olan son savaş geldiğinde trendeki yoğun kurşun yağmurunun hafif bir çisentiden başka bir şey olmadığını göreceklerdir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder