13 Şubat 2011 Pazar

UzakDoğu Filmleri 3

Soo
Yıl-2006
Ülke-Güney Kore


Çocuk yaşta ikiz kardeşini kaybeden kiralık katil Soo yıllar sonra kardeşini bulur buluşmada kardeşi öldürülür.Kardeşinin polis oldugunu ögrenir ve yerine geçerek kardeşinin katilini bulmaya çalışır.

Open City

Ülke-Güney Kore
Yıl-2008Ye-jin Son narkotikte çalışan polis memurudur eski şefi tekrar polis merkezine gelir ve onu kapkaç çetelerini çökertmek için yanına alır ama kabul etmez.Daha önceden bu görevi bırakmasının sebebi ise annesininde kapkaç çetesine bulanmasıdır.

Short Time

Ülke-Güney Kore
Yıl-2005Detective Cha Jin-chul
Rüşvet alarak geçimini sağlıyan kötü polistir.Kansere yakalınca kendini
küçük kızına geride para bırakmak için hayat sigortası yaptırır.Görev başında ölmek ister ama sakarlığı yüzünden katileri, mafya başını yakalar.Ülkede en çok sevilen polis olur.
Princess Aurora

Ülke-G.Kore
Yapım Yılı-2002
Küçük kızı kaçrılıp tecavüze ugrar ve öldürülür.Katil aklı dengesi olmadıngdan dolayı akıl hastahenesinde yatar.Kaçrılan gün kızını kim yanlız bırakmışsa intikam almak ister ama eski kocası bir polistir ona engel olmaya çalışıcaktır.

100 Days with Mr. Arrogant

Ülke-G.Kore
Yapım Yılı-2004
Lee Hyeong-jun arabasıylan giderken Kang Ha-yeong
ona kazma yapmasını sağlar ve ordan kaçar.Lee peşinden gitsede onu bulamaz ama cüzdanını bulur ve tamir parasını ister parası olamayan Kang ödeme yapamayıcagını söyler parasını alamayan Lee bir senet yapar senette 100 gün kölem olucan der Kang da kabul eder.
A Tale of Two Sisters

Yıl : 2003
Ülke :
Güney KoreAnnelerinin gizemli ölümünden sonra bilinmeyen bir hastalığa yakalanan iki kız kardeş hastaneye yatırılır. Tedavileri tamamlandıktan sonra eve dönen kardeşler, babalarının yeni eşi olan Eun-joo isimli üvey anneleriyle anlaşamaz. Zaman zaman üvey annelerinin garip davranışları ve kardeşlerin hastalığının tekrarlaması evde huzursuzlık yaratır. Ayrıca babalarının olaylara tepkisiz kalışı ve labirenti andıran yapısıyla yaşadıkları ev, kızları tedirgin etmeye başlar. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de doğaüstü olayların meydana gelmesi, gerilimi arttıracaktır.

Baburu e go!!

Ülke-Japonya
Yıl-2007
2009 yılında japon ekonomisi tamamen çökücektir maliye bakanlıgı önlem almak ister ama tek yol vardır Hiroko Yakushimaru nun yaptıgı çamaşır makinesi görünümünde zaman makinesidir.Zamanda yolculuk yapıp geri dönmemiştir onun içine sığabilecek tek kişi ise kızı Ryoko Hirosue maliye dedektifi Hiroshi Abe hiroko yu ikna etmeye çalışır.Yoksa japonya yok olucaktır .
Seven Days

Ülke-Güney Kore
Yıl-2007
Mi-suk Kim korenin en iyi avukatıdır şimdiye kadar hiç bir davayı kaybetmemiştir en azılı katili bile melek olarak hapisten çıkarmıştır.Bir gün kızı kaçırılır cinayetten hüküm giyen Hie-sun Park 'ı hapisten çıkarması için 7 gün verilir yoksa bidaha kızını göremiyecektir.Hie-sun Park'ı hapisten çıkarmak hiç te kolay olmayacaktır..

Playboy Cops

Ülke-Hong Kong
Yıl-2008
Micheal çok zengin polis mermurudur hong kong'da suçluları parasıylan yakalar.Lincoln sa çinde çok zengin polistir ama kardeşi hong kong'da öldürülür.Hong kong'a gelip kardeşlerinin katilini yakalmak ister ve micheal ona yardım eder .
Call For Love

Ülke- Çin
Yapım Yılı- 2007
Bingbing Fan eşinden boşanmak ister ve akşam evi terk eder cep telefonu bozulunca tamirciye gider tamirici eşinde gerçek aşkı olmadıgını anlar ona bitane telefon verir her tuş için ayrı biri görüşür ve gerçek aşkını aramaya başlar.Aşk ararken daha çok çok hastaheneye gider.

Assembly

Ülke : Çin
Yıl : 2007
1949'da Çin iç savaşları sırasında Yüzbaşı Guzidi'ye savaşma emri verilmiştir. Bölüğü ile birlikte son kanlarına kadar çarpışmış ve büyük kayıplar vermiştir. Son demlerinde Yüzbaşının arkadaşı geri çekilme sesini duyduğunu söylese de Yüzbaşı Gu geri çekilme emrini vermez. Fakat sonunda emirlerinin bir hiç için olduğunu destek birliklerinin hiç gelmeyeceğini anlar. Zaten çılgın olan Yüzbaşı bunun üstüne aklını yitirerek düşman üzerine tek başına koşar, ardından da bir hastanede uyanır. Fakat kimsenin kahramanca çarpmış bölüğünden ve kendinden haberi yoktur. Gu ve askerleri sadece birer kayıp olarak anılmaktadır. Yanlış kararla koca bir birliğinin ölmesine sebep olan Gu, hayatını sadece askerlerinin cesetlerini bulmaya ve onlara hak ettikleri saygıyı kazandırmaya adar.

Miracle of a Giving Fool

Yıl: 2008
Ülke:Güney Kore


Seung-ryong (Tae-hyun Cha) küçükken başından geçen bir olay yüzünden hafif bir mental bozukluk yaşamaktadır.. Babası ve annesi öldüğü için küçük kız kardeşine bakmakla yükümlüdür, ancak yaşadığı bütün zorluklara rağmen yüzünden gülücükler eksilmemektedir.. Kız kardeşi ise abisinden utanmakta ve onunla görüşmemek için herşeyi yapmaktadır.. Uzun yıllar sonra kasabaya geri dönen Ji-ho eski arkadaşlarına rastladıkça unuttuğu anıları canlanmakta ve bu esnada Seung-ryong ile sohbeti koyulaştırmaktadır.
A Man Who Was Superman

Yıl: 2008
Ülke: Güney Kore


Belgesel nitelikli haber hazırlayan bir gazeteciyi canlandıran Jeon Ji-hyeon'in peşinde olduğu son haber kendisini süpermen sanan bir adam hakkındadır.. bu adam devamlı insanlara yardım etmektedir ve halk da bu adamı benimsemiş, onun süpermen olduğunu kabullenmiştir.. ancak Ji-hyeon buna inanmasa da bu adamın hayatını haber yapmak ister ve onunla takılmaya başlar..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder