13 Şubat 2011 Pazar

UzakDogu Filmleri 8

The Chaser / Chugyeogja/ (2008)
 

Yönetmen: Hong-jin Na
Senaryo: Hong-jin Na
Türü: Aksiyon / Suç / Gerilim

Konusu:

Eski bir polis olan,kadın satıcısı Jung-ho kızlarının borçlarını ödemeksizin ortadan kaybolmalarından dolayı canı sıkkındır. Bir gece bir müşteriden gelen arama üzerine Mi-jin'i yollar ancak çok geçmeden müşterinin numarasının kaybolan kızların son arandığı numarayla aynı olduğunu fark eder. Durumdan işkillenerek kızın peşine düşer, ancak bir ara sokakta bir arabaya çarpar. Jung-ho, sürücünün gömleğindeki kan lekesi gözüne çarpınca adamın şüphelilerden Young-min olduğunu anlar. Sıkı bir kovalamaca ardından Jung-ho Young-min'i yakalar ancak polis rolü oynadığı için her ikisi de karakola götürülür. Adam karakolda açıkça kaybolan kızları öldürdüğünü ama son kız Mi-jin'in hala hayatta olabileceğini itiraf eder. Polis merkezinin tümü gözü dönmüş bir şekilde rastgele cesetleri bulmak için aramaya koyulmuşken, sadece Jung-ho Mi-jin'in hayatta olduğuna inanmaktadır. Tutuklama emri olmaksızın seri katil sadece 12 saat gözaltında tutulabilecektir ve o serbest kalmadan Jung-ho hiç kimsenin bilmediği bir yerde tutulan Mi-jin'i bulmak zorundadır. Av başlar...

Typhoon / 태풍 (2005)

[Resim: typhoon.jpg]

Yıl: 2005
Süre: 124 Dk.
Yönetmen: Kyung-Taek Kwak
Senaryo: Kyung-Taek Kwak
Türü: Aksiyon / Drama / Gerilim

Konusu :

Dong-Kun Jang silahlı bir terör örgütünün elebaşıdır. nükleer başlıklı füzeler çalarak güney koreye karşı büyük bir saldırı planlamaktadır. deniz subayı olan Jung-Jae Lee ı bu eylemi durdurması için görevlendirirler.


Tsunami in 해운대 (Haeundae)/(2009)
Directör: Yoon Je-gyun (Miracle on 1st Street, Sex is Zero)

[Resim: photo87700.jpg]

Konusu:

Busan, Kore yarımadasının güneydoğusunda yer alan uluslar arası bir şehirdir. Doğu Denizi’nin popüler bir tatil kıyı şehridir. Haeundae plajı her yıl bir milyon ziyaretçiyi çekmektedir. Haeundae yerlisi olan Man-sik, dört yıl önce açık deniz balıkçılığına çıktıkları sırada bir arkadaşını tsunamide kaybetmiştir. O günden sonra denize tekrar dönmemiştir. Şimdi küçük bir deniz ürünleri lokantası işletmektedir ve uzun süredir beraber olduğu kız arkadaşı Yeon-hee’ye evlenme teklifi etmeye hazırlanmaktadır. Man-sik’ın erkek kardeşi Hyung-sik sahil güvenlikte çalışmaktadır ve bir gün kendisine agresifçe davranan, Seoul’da üniversite öğrencisi olan bir bayanı kurtarır. 
Bir gün jeolog ve tsunami uzmanı olan Kim Hwi, Doğu Denizi’nde 2004’teki Hint Okyanusu'nda meydana gelen tsunami benzeri değişiklikler olduğunu fark eder. Fakat onun uyarılarına rağmen “Felaket Önleme İdaresi” Kore'nin böyle bir durumdan etkilenmeyeceğini bildirir. Kim, yaklaşan mega-tsunamiyi öğrendiği zaman hemen Haeundae'ye yönelir. Orada, kültürel bir etkinlik düzenleyen eski karısıyla 7 yıl aradan sonra ilk defa olarak buluşur. Ayrıca onun babası olduğundan habersiz olan onun küçük kızını görür. Sonunda Kim, yaklaşan ölümcül dalgalar ile ilgili bir çağrı yapar. Kaçmak için sadece 10 dakika kalmıştır. Busan’daki tatilciler ve vatandaşlar huzurlu, sıcak bir yaz gününde eğlenmekteyken saat başı 500 mil hızla ilerleyen bir mega-tsunami Haeundae’ye yaklaşmaktadır…

The Fate/숙명 (2008)

[Resim: fatewd0.jpg]

Filmin Adı:The Fate(Kader)
Vizyona girdiği tarih:20 Mart 2008
Türü:Aksiyon
Yönetmen:Kim Hae-gon(김해곤)


[Resim: sookp1yo0.jpg]

Konusu:
Seul’un karanlık suç dünyasında U-min (Song), Cheol-jung (Kwon), Do-wan (Kim In-kwon) and Yeong-hwan (Ji Sung) bir çetede yakın arkadaştır. Bir gün daha yaşlı bir üye Gang-seop’un yardımıyla U-min, Cheol-jung ve Do-wan çetenin gazinosuna saldırır. Böylece yeni yaşamları başlar. Ama onların planı Cheol-jung onları ele verdiği ve U-min hapse girdiği zaman beklenmedik bir şekilde değişir.


Running Turtle / 거북이 달린다 (2009)


[Resim: 21oaf7b.jpg]

Yönetmen: Yeon-woo Lee
Süre: 117 Dakika
Tür: Aksiyon, Komedi, Suç, Dram

[Resim: 255tmix.jpg]
Konusu:

Phil-sung tembel bir sayfiye dedektifidir.Deneme sürecinde yaptığı hatalar yüzünden ofisten uzaklaştırılmıştır.Ki-tae ise efsanevi bir hapishane kaçkınıdır ve öldürme tutkusu halen giderek büyümektedir.Phil-sung tesadüfi olarak Ki-tae'nin peşine düşer ancak katili yakalayabilmek için çok yavaştır.İşte bu adamla uğraşırken yaptığı hatalar onun işten uzaklaştırılmasına sebep olmuştur. Onun şimdiki tek amacı Ki-tae'yi her ne olursa olsun yakalayabilmektir.


Bu San / Boo-san / 부산 (2009)


[Resim: busan5.jpg]


Yönetmen: Park Ji-won
Tür: Aksiyon–Dram
Yapım Yılı: 2009
Ülke: Güney Kore


Konusu :

Film Busan’da yaşayan üç ana karakterin çevresinde gelişen olayları anlatıyor. Kang-Soo oğluna örnek olamayacak serseri bir yaşam sürdürmektedir.Jong-Cheol ise Kang-Soo’yu 18 yaşına kadar gerçek babası bilerek büyümüştür.Oysa ki Jong-Cheol’un gerçek babası Tae-Seok’tur.


The Code Of A Duel / 도시락 - 刀(2009)


[Resim: 250pxthecodeofaduel.jpg]

*Yönetmen: Myeong-jun Yeo
*Gösterim Tarihi: 6 ağustos 2009

*Konusu:
Film, ufak bir değiştirmeyle çağdaş Kore'de yer alır.YU Young-bin sıradan bir ofis işçisidir ve müthiş becerili usta silâhşördür.Ama düello yapmak onu bıktırmıştır.Arkadaşı tarafından işletilen eskrim merkezini ziyaret ettiğinde CHOI Bon guk isminde bir lise çocuğuyla karşılaşır,onda gençliğinin yansımasını görür

Spin Kick / 돌려차기 (2004)


[Resim: spinkickmh7lb6.jpg]

Yönetmen: Sang-guk Nam


Konusu
Birçok lisenin katıldığı taekwondo turnuvası var...Manseh liseside katılacak fakat öğrenciler pek başarılı değil..koçları kariyerinin kötü etkileneceğini düşünüp takımın koçluğunu bırakıyor vee gide gide rakip okulun koçluğuna geçiyor..onun gidişiyle de takım tamamen işe yaramaz hale geliyor..okulun müdürü doğru dürüst hiçbir başarıya ulaşamamış bir koçu takımın başına getiriyor ..........

Big Bang / 쏜다 / 2007

[Resim: 2cclahe.jpg]

Konusu:

Çocukluk yıllarında yarış otomobili kullanma hayali taşıyan Man-su (Kam Woo-seong), Ahlak Bilgisi Öğretmeni olan babası tarafında fazla kuralcı bir insan olarak yetiştirilmiş ve ileride kurallara her şartta bağlı olan oğlunun bir kural düzenleyici olarak politikaya atılmasını ister. Kırmızıda geçmeyen, rüşvet almayan, hızlı araç kullanmayan kurallara sıkı sıkıya bağlı olan Man-su için müteşekkir olması gereket hayat, eşinden boşanmasına ve işinden ayrılmasına sebep olur.

İşinden ayrılması sebebiyle verilen veda yemeğindeki herkesin mutlu tavrı ve yemek sonunda hesabı Man-su'ya ödetme pişkinlikleri Man-su'nun iyi birisi olma terbiyesinde kırılma noktası olur. Yemek sonrası sokakta yaptığı ilk vukuatta kendisini karakolda bulan Man-su, burada sıcak bir yemek ve kalacak yer için kendisini zorla nezarete attırmak isteyen Yang Chul-gon ile karşılaşır. Kurallara uymanın cezasını çekmek istemeyen iki kafadar, kuralsızların kurallaranı bozmak için şehrin sokalarında hüküm süreceklerdir...The Scam - 작전 (2009)

[Resim: photo79366cz4.jpg]

Yönetmeni : Lee Ho-jae-I (이호재)
Türü : Suç
Süre : 125 Dakika
Ülke : Güney Kore


Konusu

Hyun-soo Omega Telekomünikayon nun şansı ile büyük ikramiye yi tutturur.Jong-gu, mafyanın lideri ve en baştan beri Omega grubunun stoklarını kendi yararına tutuyordu.Şimdi Hyun-soo ile ortak olmuştur.İkisinin de amacı daha fazla piyasayı idare etmek ve şirketi daha da ileri getirmektir ama işin içine herkesin kendi çıkarı ve birbirlerine güvensizlik girince işler karışır.


My Girlfriend is an Angent / 7급 공무원 (2009)

[Resim: 7th_cs_01.jpg]

Yönetmen: Terra Shin
Yapım Yılı: 2009
Dil: Korece
Ülke: Güney Kore
Tür: Komedi

Konusu:
Su-ji Ahn (Ha-Neul Kim) görünüşte düşük rütbeli bir kamu hizmetlisidir .Eski erkek arkadaşıda Rusya'da eğitilen seckın bır ajandır Jae-jun Lee (Ji-hwan Kang).O ve eski erkek arkadaşı milyonluk biyolojik silahlara ulaşmak için birbirlerinden habersiz çalışırlar.

Ski Jump / Gook-ga-dae-pyo / 국가대표 (2009)

Yönetmen:Kim Yong-hwa (김용화)Tür:Komedi
Ülke:Güney Kore[Resim: 352grhz.jpg]

Konu:

1996 Kore Kış Olimpiyatları için teklif alan küçük bir kasaba hazırlık olarak büyük ölçekli inşaat geçiyor.Ancak yarışmak için yeterli sporcu yoktur. Kore'ye annesini aramak için gelen tecrübeli sporcu eski Amerikan atleti Bob bir kayak takımı kurmaya karar verir ve hiç bir şey onu bu kararından geri çeviremez...Baby and I / 아기와 나 (2008)

[Resim: 97957275rd3.jpg]

Yapım Yılı : 2008
Yönetmen : Kim Jin Young (김진영)

Ülke : G.Kore
Tür : Komedi

Sophie's Revenge / 소피의 연애 매뉴얼 (2009)


[Resim: photo94232.jpg]

Yönetmen:Eva Jin
Tarih:20-08-2009


Konusu:

Karikatürist Sophie (Zhang Ziyi) 'nin nişanlısı Jeff (So Ji Sub) onu terk ettiği için Sophie'nin kalbi çok kırıktır.Nişanlısı onu başka bir kadın için terk etmiştir.O başka kadında çok güzel, çekici ve ünlü olan bir film yıldızıdır.İsmi Anna'dır. Anna'nın eski sevgilisi'de fotoğrafçı Gorden'dır (Peter Ho).Sophie'de Gorden'ı intikam almak konusunda ikna etmeye ve onunda yardımını almaya çalışmaktadır.The Beast and The Beauty / 야수와 미녀 (2005)

[Resim: 43_p4.jpg]

Yönetmen: Lee Gye-(이계벽) byeok
Tarz: Dram / Komedi / Romantik / Romantik komedi

Gece Klubünde piyanist olarak çalışan Hae-joo'nun gülüşü güzelliği ile yarışmaktadır.Fakat kaderi aynı paralelde seyretmez.Gözleri görmeyen Hae-joo'yu iş çıkışlarında ve işe giderken kendisini taksi şöförü olarak tanıtan Dong-geon eşlik etmekte bu sayede de aşık olduğu bu kıza daha yakın olmaktadır. Animasyon filmi için yaratığı seslendiren bir dublaj sanatçısı olan Dong-geon kendisini çirkin hissetmekte o yüzden Hae-joo'ya kendini anlatırken lise arkadaşı, pop sanatçısı kadar yakışıklı arkadaşı Do-shik'in siluetini kullamaktadır.Bir gün Hae-joo'nun telefonda gözlerinin açılmasını sağlayacak haberi aldığında dünyası yeniden aydınlanmaya başlamış, Dong-geon'un beğenilmeme korkusu ise hayatındaki ışıkları birer birer sönmesine sebep olmuştur.

Sevdiği kadına daha iyi gözükebilmek için estetik ameliyat olmaktan bile çekinmeyen Dong-geon daha iyi gözükene kadar sevdiği kadından uzaklaşmayı tercih eder.Sevdiği adamın ondan uzaklaşmasına anlam veremeyen Hae-joo tesedüf eseri Dong-geon eski lise arkadaşı Savcı Do-shik'in Ejder Çetesini çökertme operasyonunda karşılaşır ve güzel kıza aşık olur.Yakışıklı lise arkadaşıyla yarışamayacağını düşünen Dong-geon için olaylar dahada içinden çıkılmaz bir hal alacaktır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder